Wycieczki last minute – na Maltę tylko z nami!

Malta – choć położona w Europie, to stanowi dość egzotyczny kierunek wakacji. Jest to kraj, w którym królują piękne plaże, ciepły klimat oraz wyjątkowa architektura. Jeśli dodać do tego niecodzienną florę i faunę, a także inne niezwykłe atrakcje, to otrzymujemy przepis na scenerię idealną do spędzenia urlopu. Zresztą nie tylko urlopu – urok tego kraju jest tak niezaprzeczalny, że wyspa służy za częsty plener dla wielu superprodukcji filmowych, które osadzone są w czasach starożytności. Jeśli chcesz odpocząć w wyjątkowym miejscu, to Malta wydaje się być ku temu idealna.

Malta – co o niej warto wiedzieć?

Malta to największa z wysp Republiki Malty. Lato trwa tam nieustannie od maja do października – w tym czasie temperatury są najbardziej optymalne do tego, by móc w pełni czerpać z uroków wyspy. Najczęściej wybierane przez turystów kurorty to Ramla Bay, Mellieha oraz Buggiba. Każde z tych miejsc kryje w sobie coś wyjątkowego. Najczęściej są to piękne zatoki, kamienista plaże oraz możliwości na ciekawe spędzenia czasu.

Polecamy wybór Malty jako miejsca do organizacji wyjątkowej sesji zdjęciowej. Dla osób, które preferują aktywne spędzanie czasu, istnieje możliwość w postaci snorkelingu czy innych sportów wodnych. Polecamy zwiedzanie podwodnego świata wyspy, który charakteryzuje się swoją wyjątkową urodą. Dla tych, którzy oczekują doznań estetycznych związanych z miejscowym dziedzictwem, istnieje możliwość zwiedzania świątyń czy Hypogeum – wyjątkowej budowli z dawnymi malowidłami, która została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Do tego wyjątkowa architektura poszczególnych miejscowości, w tym wąskie uliczki i kolorowe fasady domów.

Stolicą kraju jest Valetta, która skupia wiele wspaniałych budynków stanowiących relikty dawnych czasów.

Do wyjazdu na Maltę zachęca również smaczna miejscowa kuchnia oraz atrakcje towarzyskie – nocne życie wyspy skupia się głównie w kurorcie o nazwie St. Julians.

 

Opening Hours

Monday

9.00 - 22.00

Tuesday

9.00 - 22.00

Wednesday

9.00 - 22.00

Thursday

9.00 - 22.00

Friday

9.00 - 22.00

Saturday

9.00 - 22.00

Sunday

9.00 - 22.00