Jak nauczyć się sztuki rysunku?

Tylko ten nauczy się rysować, kto rzeczywiście tego chce – oto dewiza naszej pracowni artystycznej GRAFOR. Dlatego od naszych kursantów wymagamy przede wszystkim rzetelnej pracy nad umiejętnościami. Jako że wysiłek popłaca, to nie trzeba długo czekać na dobre efekty w postaci znacznego rozwoju dotychczasowego talentu. Prowadzimy kursy przygotowawcze na uczelnie artystyczne. Skorzystanie z naszych kursów pomaga w stworzeniu teczki, która zostanie wysoko oceniona, a także w zdobyciu umiejętności, jakie będą wymagane na egzaminie praktycznym. Polecamy nasz kurs osobom, które chcą uczyć się rzeczy nowych, będących czasami wyzwaniem, ale za to zawsze rozwijających. Oprócz kursów ułatwiających przyjęcie na ASP, posiadamy w ofercie także zajęcia hobbystyczne, kreatywne, akademię aktu czy kurs wprowadzający.

Jak staramy się przekazywać wiedzę?

W rysowaniu to praktyka jest oczywiście najważniejsza. Dbamy o to, by nasi kursanci pracowali pod opieką najlepszych nauczycieli, dlatego zajęcia w naszej pracowni są prowadzone przez wykładowców i nauczycieli z krakowskiego ASP. Stawiamy na rozwój, lecz bez nacisku – jeśli widzimy, że dana osoba musi powtórzyć podstawy, to zawracamy i doskonalimy warsztat, a dopiero potem przechodzimy do bardziej wymagających rzeczy. W ten sposób nawet początkujące osoby osiągają bardzo dobre wyniki pod koniec kursu.

Prowadzone przez nas zajęcia polecamy przede wszystkim tym, którzy faktycznie chcą się doskonalić i rysunek jest dla nich czymś więcej, niż hobbystyczną formą spędzania czasu. Zamieniamy dobrze znane techniki w coś, co dotychczas nie było nam znane – jedynie po części lub w całości. Nasi kursanci nie muszą przy tym obawiać się, że zostaną na danym etapie sami, gdyż każdorazowo mogą liczyć na konsultację, poradę lub korektę ze strony prowadzącego zajęcia. Rysowanie odbywa się w małych grupkach, dzięki czemu nauczyciele mogą skupić się na każdym z uczestników kursu w sposób bardzo indywidualny.

W razie pytań odnośnie naszej oferty zachęcamy do kontaktowania się z nami e-mailem, przez telefon lub osobiście przy ul. Stradomskiej 16 w Krakowie.